0

DAKAR dla Gervalais !!!

Gervalais ma 19 lat. Pochodzi z Mongoumby (Republika Środkowoafrykańska). Ma czwórkę rodzeństwa i przygotowuje się do chrztu.

1 (1)
Od sierpnia 2014r. jego życie całkowicie się zmieniło z uwagi na rozwijającą się gruźlicę kręgosłupa zwaną też chorobą Potta. W przypadku tej choroby diagnozę opóźnia brak objawów. Na początku pojawił się ból pleców, który może być oznakom wielu chorób nie koniecznie tego typu gruźlicy. Z czasem w odcinku lędźwiowym zaczęło się rozwijać skrzywienie kręgosłupa, które całkowicie skomplikowało codzienność Gervalais. Chłopak przerwał naukę, skończył z piłką nożną i jakimkolwiek sportem. Oczywiście rodzina szukała pomocy w lokalnym szpitalu, ale tego typu choroby przerastają tutejszy personel i niestety również możliwości lekarzy w Bangui. 19-latek przyjmował leki tradycyjne, a potem również te naturalne, które można znaleźć na wiosce. Jednak w jego przypadku same lekarstwa nie wystarczą niezbędna jest operacja. W tej sytuacji wszyscy byliśmy bezradni. Ale jakiś czas temu pojawiło się nadzieje a wszystko to za sprawą lekarza z Francji dr. Onimusa, który od razu zaproponował nam rozwiązanie. Szansą dla Gervalais jest operacja w Dakarze (Senegal) tam znajduje się szpital prowadzony przez Maltańską Służbę Medyczną, a przede wszystkim specjaliści, którzy są w stanie zoperować skrzywiony kręgosłup. Ogromną pomocą jest też zaangażowanie dr. Onimus, w tą sprawę, będzie on obecny przy operacji chłopaka i zatroszczy się o jego pobyt w Dakarze. Znamy już datę operacji 19 marca 2018 więc Gervalais musi być w Dakarze już 15 marca 2018.

?

Żeby jednak to wszystko mogło się stać potrzebujemy TWOJEJ pomocy i twojego wsparcia.

Chodzi o pokrycie kosztów związanych z
przygotowaniem dokumentów niezbędnych do wyjazdu i zakupem biletów dla Gervalais i osoby towarzyszącej, które będzie jego tata.

Na to właśnie

POTRZEBUJEMY 15 000 zł.

Wszystko po to, żeby Gervalais mógł żyć jak dawniej, żeby mógł wrócić do szkoły, żeby mógł wrócić na boisko, a potem w przyszłości pójść do pracy. Trzy lata siedzenia w domu wystarczy w zupełności i czas to zmienić.

Dołącz do nas wpłać dowolną kwotę na konto Świeckich Misjonarzy Kombonianów
ul. Skośna 4, 30-383 KRAKÓW

Nr konta bankowego:
84 1050 1445 1000 0090 8005 9893
Z tytułem przelewu: DAKAR dla Gervalais

W sprawie pytań pisz: aobyrtacz@gmail.com lub swieccykombo@gmail.com
Anna Obyrtacz, Świecka Misjonarka Kombonianka
Republika Środkowoafrykańska, Mongoumba

 

Zostaw odpowiedź

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>