0

Dziękuję bardzo Madziu = Merci beaucoup Madzia!

Bóg naprawdę daje nam To Co Dobre!!! Dlaczego? bo wczoraj wieczorem znalazłam na swoim komputerze list (jak się okazało o. Kike go tam zostawił) i to nie z Polski tylko z Etiopii oczywiście od Naszej Świeckiej Misjonarki Kombonianki Madzi Plekan (w załączeniu zdjęcie). Magda jest na swojej misji w Awassie (Etiopia) też ma Bloga, gdzie możecie poczytać jak super działa 🙂
Madziuś! Dziękuję z całego serca za powitanie na afrykańskiej ziemi i za każde Twoje słowo 🙂 Niech Bóg Ci Błogosławi! Pamiętam w modlitwie!
List sprawił mi ogromną radość i tym razem podzielę się z Wami zawartość mojej prywatnej korespondencji:
– Kartka w stylu etiopskim – przestawia obmycie nóg Apostołom przez Pana Jezusa
– Zdjęcie, które już nakleiłam na swój komputer, ale zostało jeszcze dużo miejsca 🙂 (gdyby się ktoś nie domyślił, to oczywiście jest aluzja)
Myślę, że powinniście podziękować Madzi, bo to dzięki niej wiecie, że poczta w Demokratycznej Republice Konga działa i oprócz e-maili można do mnie i do innym misjonarzy pisać listy!!! Musicie wiedzieć, że to super uczucie jak się coś takiego dostaje.
Ps. Co do Ewangelii z dzisiaj (Mt 5,20-26), a dokładnie jej fragmentu „…Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i ofiaruj dar swój. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz..”.
Jak ludzie mi mówią, że Bóg jest skomplikowany to dzisiejsza ewangelia jest właśnie dla nich bo pokazuje coś zupełnie innego. Mega prosty schemat postępowania (Inżynierowie na pewno zrozumieją o co chodzi, a szczególnie ci świeżo po obronie!!! GRATULUJĘ CHŁOPAKI!!!)
Czyli tak: Masz problem, to zostaw to co trzymasz, idź zrób to o czym myślisz i wróć podziękować!
A no tak, że to nie jest proste to już inna kwestia!!! Ale, że Ty nie dasz rady to bym nie pomyślała?
Ps. Dziś się działo, ale o tym jutro!

Do działa!
Bon week-end!

Ania Obyrtacz!

 

 

Madzia

kartka

kom

koperta

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>