0

Galeria

ŚMK na IV Krajowym Kongresie Misyjnym - Warszawa

W dniach 12-14 czerwca w Warszawie odbył się IV Krajowy Kongres Misyjny. Nasza rodzina Komboniańska była obecna na wszystkich trzech stacjach; dla dzieci, dla młodzieży i dla dorosłych. Nasza grupa ŚMK aktywnie uczestniczyła w grupie młodzieżowej dbając o rejestrację oraz prowadzili stoisko komboniańskie na stacji dla dorosłych, zaś grupa TUCUM animowała stację dziecięcą.

18 Photos

Wstąpienie ŚMK 2015

12. czerwca podczas Uroczystej Mszy Serca Pana Jezusa, Ania, Kasia i Madzia poprzez odczytanie aktu wstąpienia do Ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów odpowiedziały Tak na powołanie do misji. Dziewczyny pod koniec roku odbędą doświadczenie wspólnotowe i w styczniu 2016. roku będą gotowe do dwuletniej służby w Republice Środkowoafrykańskiej i w Mozambiku.

12 Photos

Posłanie Madzi

Chęć wyjazdu na misje pojawiła się jakoś w liceum. Misyjną działalność rozpoczęłam w Akademickim Kole Misjologicznym w Poznaniu, gdzie przez całe 5 lat studiów rozkochiwałam się w misjach na spotkaniach formacyjnych, modlitwach, działaniach animacyjnych w parafiach i szkołach, wyjazdach na doświadczenia misyjne. I w międzyczasie poznałam też Misjonarzy Kombonianów, wstąpiłam do TUCUM, pojechałam na jedne rekolekcje, potem dowiedziałam się o ŚMK i tak jakoś zleciały 3 lata mojego rozeznawania i przygotowań.

7 Photos

Posłanie Moniki

„Na misje się nie wyjeżdża, bo misja to nie turystyczne zwiedzanie świata, ale na misje się jest posłanym”- podkreślał abp Wiktor Skworc, który 12 stycznia posłał Monikę Krasoń – jedną z naszych Świeckich Misjonarek Kombonianek do pracy misyjnej w Ugandzie.

11 Photos

Przyjecie do ŚMK 2013-2014

Żyć zgodnie z zamysłem Boga, krocząc drogą, którą nam wyznaczył to zadanie trudne, ale jednocześnie dające sens naszemu życiu. Jeśli zdecydujemy się wybrać Boga i kroczyć Jego ścieżkami, On napełni nasze serca szczęściem, radością i pokojem.

36 Photos

Moja misja w Matany - DANUSIA

Czasami różni ludzi pytają mnie czy tęsknię za Polską, za rodziną, przyjaciółmi. Otóż myślę, że w każdym z nas jest tęsknota i to normalne. Zdarzają się momenty, że chciałabym się spotkać z rodziną albo z przyjaciółmi i porozmawiać, ale potem zawsze myślę, że to tylko na chwilę, a potem chciałabym wrócić tutaj. Nie często zdarza mi się takie myślenie, bo nie ma za wiele czasu, żeby rozpamiętywać. I zawsze lepiej żyć tu i teraz, bo czas leci nieubłaganie szybko.

61 Photos

Posłanie Danusi

Boże, Ty jesteś dawcą życia i powołania. Dziękuję Ci za Twoje dary, za moją rodzinę, przyjaciół, wspólnotę Misjonarzy Kombonianów i przykład świętego Daniela Comboniego. Dziękuję, że przez różne znaki, rekolekcje, Słowo Boże pozwoliłeś mi odkryć piękno powołania misyjnego. Dzisiaj przed Tobą i wspólnotą komboniańską, chcę wyrazić moje pragnienie służby Bogu jako Świecka Misjonarka Kombonianka.

4 Photos

 

Zostaw odpowiedź

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>