0

Spotkanie kwiecień 2017

W ramach kwietniowego spotkania ŚMK udaliśmy się na Śląsk, zaproszeni przez ks. Grzegorza Witę, Wikariusza biskupiego ds. misji Archidiecezji Katowickiej i dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Katowickiej.
W piątek 21 kwietnia wzięliśmy udział w spotkaniu młodzieżowych wolontariatów misyjnych „Czy misje są też dla młodych?”, które odbyło się na katowickim Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Wspólnie z przedstawicielami kilku ogólnopolskich katolickich organizacji misyjnych staraliśmy się ocenić obecną sytuację wolontariatu misyjnego w Polsce, wymienić doświadczenia dotyczące problemów jakie nas spotykają oraz określić wyzwania jakie przed nami stoją.
Następnego dnia pomagaliśmy w organizacji IV Kongresu Misyjnego Archidiecezji Katowickiej w Tychach w parafii pod wezwaniem bł. Karoliny Kózkówny. W spotkaniu brało udział kilkaset osób od małych dzieci począwszy na starszych osobach kończąc. Punktem kulminacyjnym kongresu była Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Adama Wodarczyka. Po uroczystym rozesłaniu rozjechaliśmy się w swoje strony, wzmocnieni obrazem powszechnego Kościoła zaangażowanego w misje.

1

2

3

4

5

6

Zostaw odpowiedź

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>