0

Spotkanie Luty 2017

W ostatni weekend, 17-19 lutego 2017r. odbyło się spotkanie ŚMK pod tytułem „Wyzwania na misji”.

W czasie piątkowego wprowadzenia do tematu mogliśmy przypomnieć sobie sytuacje z przeszłości, które były dla nas problemami i zastanowić się, co moglibyśmy zrobić, aby potraktować je jako wyzwania, a nie przeszkody w osiągnięciu celu.

Podczas sobotniej katechezy z siostrą Joanną poznaliśmy bliżej sylwetkę Naamana. Dzięki niemu mogliśmy odkryć, że najważniejszą rzeczą w pokonywaniu trudności jest powierzenie ich Panu Bogu i bycie otwartym na sposoby, w jakie Bóg te problemy rozwiąże. Po obiedzie, w czasie warsztatów z Danusią Abalo – naszą ŚMK, mogliśmy bliżej poznać trudności i problemy, jakie mogą pojawić się w czasie pracy misyjnej, między innymi problemy w życiu we wspólnocie, trudności w pracy, w asymilacji z miejscową ludnością, czy problemy natury duchowej. Wieczorem wyruszyliśmy w miasto. „Uzbrojeni” w kanapki i gorącą herbatę przeczesywaliśmy ulice Krakowa w poszukiwaniu bezdomnych, których możnaby nakarmić i pocieszyć dobrym słowem. Wrażeniami z tych spotkań dzieliliśmy się następnego dnia w czasie modlitwy porannej.

Na zakończenie, w czasie katechezy o Combonim, przyjrzeliśmy się bliżej trudnościom i ciężkim sytuacjom, z jakimi musiał zmierzyć się św. Daniel w czasie swojej posługi misyjnej, m.in. śmierć matki, ciężkie warunki życia na misji, plotki. To spotkanie nauczyło nas, że warto przeżywać wszelkie trudności z Bogiem i traktować je jako wyzwania, które motywują do działania, a nie jako przeszkody, które nas blokują.

 

IMG_7710 IMG_7715 IMG_7704 IMG_7702 IMG_7700 IMG_7699

Zostaw odpowiedź

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>